Naujienos

Nuo lapkričio 4 d. UAB "Šalčininkų šilumos tinklai" aptarnaus gyventojus tik nuotoliniu būdu. Toks sprendimas priimtas siekiant valdyti koronaviruso COVID-19 plitimą ir apsaugoti gyventojus nuo ligos. Todėl prašome susisiekti su administracijos specialistais elektroniniu paštu info@salcininkust.lt arba telefonais 8-38053645, +370 613 06569.

Atskirų specialistų kontaktus rasite ČIA

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. vartotojams, ilgiau kaip 3 mėn. nedeklaravusiems karšto vandens parodymų ir apie tai neinformavusiems bendrovės, bus siunčiami raginimai deklaruoti karšto vandens suvartojimą. Tiems vartotojams, kurie ir po raginimų nepateiks karšto vandens skaitiklių rodmenų, karštas vanduo, vadovaujantis Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklių 179.5 p., bus skaičiuojamas pagal karšto vandens suvartojimo normą – 2,8 m3 1 žmogui per mėnesį.
Normatyvas bus taikomas visiems registruotus pranešimus gavusiems ir rodmenų nepateikusiems vartotojams, net ir tiems, kuriems išsiųsti pranešimai grįš į bendrovę neįteikti.
Išvykstant ilgesniam kaip 3 mėn. laikotarpiui prašome raštu apie tai informuoti UAB „Šalčininkų šilumos tinklai", kad vandens suvartojimas nebūtų skaičiuojamas pagal patvirtintas normas.

Kaip tinkamai pateikti rodmenis?
Litrai apvalinami iki m3, pagal matematikos apvalinimo taisykles: jeigu vandens apskaitos prietaisas rodo 500 l ir daugiau, apvalinama į didesnę pusę, jei mažiau – į mažesnę pusę. Pvz.: karšto vandens apskaitos prietaisas rodo 125 m3 ir 232 l, į sąskaitą įrašome 125 m3

Kaip tinkamai pateikti rodmenis?
Apmokėdami gautas sąskaitas ir deklaruodami skaitliukų parodymus, karšto vandens skaitiklių rodmenį įrašykite laukelyje „IKI". Jeigu per einamąjį mėnesį karšto vandens nevartojote, laukelyje „IKI" įrašykite tą patį rodmenį kaip ir laukelyje „NUO".
Jeigu einamąjį mėnesį karšto vandens skaitiklio rodmenį „IKI" deklaravote kelis kartus skirtingais kanalais, suvartoto karšto vandens kiekis bus apskaičiuotas pagal vėliausiai deklaruotą rodmenį „IKI".
Karšto vandens skaitiklio rodmenų deklaruoti nereikia, jeigu:
- karšto vandens skaitiklių rodmenys nuskaitomi nuotoliniu būdu,
- šį mėnesį jau deklaravote rodmenis atsiskaitydami už Šalčininkų šilumos tinklų paslaugas.

Po šilčiausios istorijoje žiemos iššūkio, šilumos tiekėjams gresia dar vienas išbandymas, kuriam pasirengti nebuvo galima. Pradėjome sulaukti gyventojų prašymų palengvinti mokėjimus už karštą vandenį ir šilumą, suvartotą karantino laikotarpiu, todėl atkreipiame dėmesį, kad neeiliniu laikotarpiu laikini mokėjimų išskaidymai yra įmanomi, tačiau tik individualiais atvejais ir dokumentais pagrindžiant reikšmingą pajamų sumažėjimą per karantino laikotarpį.
Bendrovė supranta gyventojų nerimą, kad koronaviruso pandemija ir šalyje įvestas karantinas gali laikinai atsiliepti šeimos pajamoms. Todėl įmonė yra pasirengusi ieškoti bendrų sprendimo būdų su gyventojais, kurie iki karantino tvarkingai mokėjo už paslaugas, bet karantino metu susidūrė su sudėtinga finansine būkle.

Daugeliui gyventojų dažnai kyla klausymai kodėl kaimynystėje esančio namo sąskaitos yra mažesnės nors jų butų plotai panašūs. UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" paaiškina, kad ateinančių sąskaitų dydis priklauso dažniausiai nuo daugiabučių namų energetinio efektyvumo t. y. daugiabučio namo šilumos suvartojimo. Pasitaiko atvejų, kad nesąžiningi daugiabučio namo gyventojai savavališkai rekonstruoja inžinerines sistemas, įrengia papildomus radiatorius, nestandartinius „gyvatukus" ar vonios grindų šildymą, tuo pačiu išbalansuoja šilumos tiekimą. Deja išreikšti tokius pažeidimus nėra paprasta.
Pasak energetikos specialistų daugiau kaip 80 proc. šilumos prarandama per namo atitvaras ir tai yra dar viena priežastis skirtingų sąskaitų už šilumą. Namo atitvaromis vadinamos namo sienos, stogas, langai, durys, grindys, lubos. Prastas namo atitvaras galima pamatyti ir „plika akimi", būtent per prastas atitvaras dažniausiai ir yra išpučiama šiluma. Akivaizdu, kad siekiant sulaikyti šilumos kiekį, skirtą komfortui patalpose palaikyti, reikia atkreipti dėmesį į atitvarų šilumines savybes. Todėl tampa aišku, kad pakeitus senus medinius langus, įstiklinus balkonus ir lodžijas bei užsandarinus bendro naudojimo patalpų durys ir langus daugiabučio šilumos suvartojimas taps mažesnis, tuo pačiu sumažės ir sąskaitos už šilumą.
Kadangi šilumos energijos taupymas neapsiriboja vien tik kokybiškomis namo atitvaromis būtina atlikti taip pat ir vidaus šildymo sistemos ir karšto vandens subalansavimą, termostatinių ventilių ant šildymo prietaisų bei individualios šilumos apskaitos kiekvienam butui įregimą (dar vadinami šilumos kiekio dalikliais). Beje, individualios šilumos apskaitos sistemos jau yra įrengtos ir Šalčininkuose Mokyklos g. 17, Vilniaus g. 26 bei Mickevičiaus g. 1A.
Įvertinus visa kas buvo išdėstyta už pastato šilumos suvartojimą yra atsakingi daugiabučių namų gyventojai, nes tai yra gyventojų nuosavybė. Todėl gyventojų sąmoningumas šilumos sutaupymą daugiabučiuose gali sumažinti net iki 20 proc. mokėtinos sumos už šilumą. Tačiau efektyvus šilumos taupymas daugiabučiuose namuose įmanomas tik jeigu visi gyventojai įsitrauks ir prisidės prie šilumos taupymo proceso. Kaip tvirtina Energetikos ministerijos ekspertai, jeigu buto kvadratiniam metrui šildyti vidutinis suvartojamos šilumos kiekis per mėnesį yra 25 kWh ir daugiau, rekomenduojama rimtai apsvarstyti galimybę renovuoti pastatą, nes tai yra vienintelis būdas gerokai sumažinti šilumos nuostolius.

Gerbiami UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" klientai, atsižvelgdami į Lietuvos teritorijoje nuo kovo 16 d. paskelbtą karantiną ir siekdami apsaugoti gyventojus nuo galimo viruso plitimo raginame tvarkyti reikalus nuotoliniu būdu – telefonu arba el. paštu. Visus prašymus galite siųsti el. paštu info@salcininkust.lt arba skambinti telefonu +370 613 06569.
Avarijos atveju skambinkite telefonu 8380 51008, +370 64807929.
Visus UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" administracijos kontaktus rasite interneto svetainėje, skyriuje Kontaktai ir administracija. Nuo kovo 16 d. lankymasis UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" administracijoje nebus galimas.

UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" skelbia 52.44 kv. m bendrojo ploto negyvenamosios patalpos esančios Šalčininkų mst., Mickevičiaus g. 24B, viešą nuomos konkursą.

Patalpos nuomojamos komerciniai (prekybos) veiklai vykdyti.

Pradinis nuompinigių dydis – 200,00 Eur per mėnesį už visą nuomojamą plotą. Plius 42,00 Eur PVM.

Patalpų nuomos terminas – 2 metai.
Atsakingas už apžiūrą asmuo – Andrej Švaikovskij, Mob.: +370 64807929. Apžiūra bus vykdoma 2019 m. sausio 13 ir 20 d. 10.00 val. Lietuvos laiku.

Konkurso dalyvių vokai su paraiškomis turi būti pateikti iki 2020 m. gruodžio 24 d. 10.00 val. adresu: UAB „Šalčininkų šilumos tinklai", Šalčininkų mst., Pramonės g. 2A, priimamajame kab.. Vėliau pateikti vokai nebus registruojami ir bus grąžinami juos pateikusiems Konkurso dalyviams.

Viešo nuomos konkurso komisijos posėdis įvyks 2020 m. sausio 24 d., 14.00 val. adresu Šalčininkų mst., Pramonės g. 2A, priimamajame kab.
Išsamesnė informacija apie negyvenamosios patalpos, esančios Šalčininkų mst., Mickevičiaus g. 24B, viešą nuomos konkursą skelbiama Nuomotojo interneto svetainėje www.salcininkust.lt arba teikiama UAB „Šalčininkų šilumos tinklai" priimamajame kab., Tel.8-38053645 Mob. +370 613 06569, adresu Šalčininkų mst., Pramonės g. 2A.

Darbo laikas
Pir – Ket. 8.00 – 17.00
Penk. 8.00 – 16.00
Pietūs 12.00 - 12.48
kontaktai ir rekvizitai
UAB ,,ŠALČININKŲ ŠILUMOS TINKLAI"
Pramonės g. 2a
LT-17102, Šalčininkai
Duomenys Juridinių asmenų registre:
Įmonės Kodas 174976486,
PVM mokėtojo kodas LT749764811
Tel. (8 380) 53 645
el.p. info@salcininkust.lt
© 2017 - UAB „ŠALČININKŲ ŠILUMOS TINKLAI“